VIDEO/ Mbrëmje dramatike në Lisbonë! Lioni eliminon edhe Sitin e Guardiolës dhe shkon në gjysmëfinalen e Champions-it

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 16, 2020 | 0:06


VIDEO/ Mbrëmje dramatike në Lisbonë! Lioni eliminon edhe Sitin e Guardiolës dhe shkon në gjysmëfinalen e Champions-it

Një tjetër mbrëmje dramatike në Champions! Pas Bajernit që shkatërroi me rezultatin 8-2 Barcelonën, ishte radha e Lionit, për t’i shtangur të gjithë, duke eliminuar Mançester Sitin e Pep Guardiolës dhe duke siguruar një biletë për në gjysmëfinalen e trofeut më të rëndësishëm për klube, ku do të ndeshet me Bajernin.

Lion

Skuadra franceze e Rudi Garsias triumfoi me rezultatin 1-3 ndaj “qytetarëve”, falë golit të Kornet dhe dopietës së Dembele. Për anglezët realizoi De Bryjn, i cili vendosi përkohësisht baraspeshën, por pa mundur të shmangë këtë eliminim dramatik. Kujtojmë që kjo është surpriza e dytë e Lionit, pasi më herët eliminuan Juventusin, falë golit në fushën kundërshtare.

FT: MANÇESTER SITI – LION 1-3

De Bryjn 69′ / Kornet 23′ , Dembele 79′ , 87′ 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Formacionet zyrtare

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com