VIDEO/ Mbi 1 milion shikime në pak orë, ironia e Murinjos bën namin në rrjetet sociale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 26, 2021 | 20:06


VIDEO/ Mbi 1 milion shikime në pak orë, ironia e Murinjos bën namin në rrjetet sociale

Zhose Murinjo  gjithmonë është shquar për batuta si brenda por edhe jashtë fushës së futbollit. Kartoni i kuq që mori në ndeshjen që Roma e tij luajti kundër Atalantës, nuk e kanë penguar portugezin të ironizojë vendimin e arbitrit.

murinjo

Në profilin e tij, në Instagram, Murinjo ka hedhur një video në të cilën ai shfaqet teksa bërtet nga tribuna duke dhënë udhëzime në minutat e mbetur të ndeshjes me Napolin. Këtë postim ai e ka shoqëruar dhe më një fjali.

“Kur nuk ke biletë dhe dëshpërimisht do të shohësh një ndeshje të bukur futbolli”.

Postimi i 58 vjeçarit bëri namin në Instagram, ku për pak orë kapi mbi 1 milionë shikime. Kot nuk e ka nofkën ‘”The Special One”.


View this post on Instagram

                    A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)