VIDEO/ Mban gjallë shpresat e Fenerbahçes, Muriqi bën detyrën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 3, 2020 | 20:47


VIDEO/ Mban gjallë shpresat e Fenerbahçes, Muriqi bën detyrën

Vedat Muriqi shënoi golin e 15-ë sezonal me fanelën e Fenerbahçes. Sulmuesi i Kosovës, që kërkohet nga shumë skuadra angleze, shënoi në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Turqisë kundër Trabzonsporit.

muriqi gol

25-vjeçari kërceu mbi mbrojtësit kundërshtarë dhe ngushtoi rezultatin e takimit nga 2-0 në 2-1. Me këtë rezultat, Fenerbahçe favorizohet për t’u kualifikuar në finalen e Kupës së Turqisë.

Pas nuk shënoi për afër 1 muaji me Fenerbahçen, Muriqi u kthye te goli në ndeshjen e fundjavës kundër Antaliasporit në kampionat duke shënuar njërin prej 2 golave të Fenerbahçes.

Duke parë se Fenerbahçe ndodhet jashtë zonës së pretendetëve për titullin kampion në Turqi, verdheblutë janë përqëndruar te Kupa e Turqisë.

Me situatën e vështirë brenda Fenerbahçes dhe pakënaqësinë e tifozëve për sezonin aspak të kënaqshëm, Muriqi mund të largohet drejt një kampionati elitar. Leiçesteri është ekipi favorit që kërkon të blejë sulmuesin e Kosovës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com