VIDEO/ Mançester Siti kthehet te fitorja, Uollker shënon me një “perlë”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 20:28

VIDEO/ Mançester Siti kthehet te fitorja, Uollker shënon me një “perlë”

FT: Mançester Siti-Njukastëll 2-1

Shënues: Stërling (8′), Uollker (52′)/ Jedin (30′)

Është rikthyer te fitorja skuadra e Mançester Sitit pas barazimit në javën e parë me skuadrën e Volves ku pësuan një gol të shënuar me dorë. Megjithatë skuadrae Guardiolës e ka dominuar ndeshjen e sotme pavarësisht se kjo nuk duket nga rezultati i cili përfundoi në shifrat 2-1.

gfgdfkgdfkgdfgdf

Tregoi shumë pak skuadra e Njukastëllit të cilët shfrytëzuan në mënyrën më të mirë një shpërqendrim të mbrojtjes së Sitit duke gjetur golin e barazimit. Ndërkohë më parë për Sitin kishte shënuar Rahim Stërling.

sdgfjdggf

Ndërsa goli i fitores për skuadrën e Pep Guardiolës e shënoi mbrojtësi Uollker me një super goditje nga rreth 25 metra. Kështu Mançester Siti ngjitet në vendin e tretë përkohësisht në ndjekje të Çelsit dhe Liverpulit.

 

www.minuta90.com