VIDEO / Malen bën të harrohet Haland, Borusia ndjek Ajaksin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2021 | 22:55


VIDEO / Malen bën të harrohet Haland, Borusia ndjek Ajaksin

Borusia Dortmund ka siguruar suksesin e radhës në Ligën e Kampioneve, edhe pse me një mungesë të rëndësishme si ajo e Erling Haland.

Haland

Verdhezinjtë siguruan fitoren e dytë në grup duke mposhtur me rezultatin e ngushtë 1-0 Sportingun e Lisbonës.

Për Dortmundin shkëlqeu sulmuesi holandez Malen që realizoi dhe golin e fitores.

Gjermanët ruajnë ritmin e Ajaksit duke siguruar fitoren e dytë në grup, që i jep një shtysë për të vazhduar më tej në Ligën e Kampionëve.

BORUSIA DORTMUND-SPORTING LISBONË 1-0
38′ Malen


dortmund sporting


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/