VIDEO/ Makron i pranishëm në stadium dhe festë “e çmendur”, ja çfarë nuk u pa në Francë-Holandë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 12:57

VIDEO/ Makron i pranishëm në stadium dhe festë “e çmendur”, ja çfarë nuk u pa në Francë-Holandë

Ashtu si dhe ishte paralajmëruar se: “festë do të ketë vetëm nëse ka fitore ndaj Holandës”, ashtu ka ndodhur. Pas fitores së arritur në “Stade de France” lojtarët e Kombëtares Franceze kanë bërë një festë të çmendur me tifozët e pranishëm në stadium që e kishin tejmbushur atë.

413448_TS_10-09-18_4550143120_

Të pranishëm në stadium ishin edhe presidenti Makron së bashku me bashkëshorten e tij, të cilët u përfshinë në atmosferën festive që kaploi të gjithë stadiumin.

 

www.minuta90.com