VIDEO/ Magjik edhe në një ndeshje kalçeto, Françesko Toti nuk e humb kurrë shkëlqimin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 12, 2018 | 16:44

VIDEO/ Magjik edhe në një ndeshje kalçeto, Françesko Toti nuk e humb kurrë shkëlqimin

Edhe pse është shkëputur nga futbolli i luajtur, Françesko Toti do të mbahet mend gjithmonë për stilin e tij unik në ekzekutimin e goditjeve të dënimit. Legjenda e Romës, ka dhuruar një tjetër perlë, duke shënuar me stilin “cucchiaio”, nga një goditje e lirë në një ndeshje kalçeto.

toti

Magjia e Tottit është filmuar nga miq të ish-futbollistit dhe është shpërndarë nëpërmjet Ëhatsapp-it nga Danielle De Rossi, i cili vë në lojë portierin që pësoi një gol të tillë, sikur të mos e kishte parë kurrë Tottin të realizonte me “Cucchiaio”.

www.minuta90.com