VIDEO/ Luftë për topin në çdo centimetër të fushës, ja pse nuk duhet të dorëzoheni kurrë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 22:18

VIDEO/ Luftë për topin në çdo centimetër të fushës, ja pse nuk duhet të dorëzoheni kurrë

Në ndeshjen mes Maklesfild dhe Uoking, në kategoritë amatore të futbollit në Angli, gjatë një aksioni, një prej sulmuesve godet topin që po shkonte drejt rrjetës, por topi për një moment ndalet në baltë.

373496_TS_02-04-18_9071340337_

Mbrojtësi i Uoking kthehet dhe vendos duart mbi kokë, i mërzitur për golin e pësuar, por pa e pasur fare vëmendjen se topi ishte ndalur. Nga kjo situatë përfitoi një lojtar tjetër Maklesfild, që shtyu topin në rrjetë. Ja pse nuk duhet t’i humbësh kurrë shpresat…

www.minuta90.com