VIDEO/ “Luftë” jashtë stadiumit, ultrasit e Valencias dhe Barcelonës përplasen në rrugë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 25, 2020 | 18:43

Bota FB La Liga LAJMI KRYESOR Të fundit

VIDEO/ “Luftë” jashtë stadiumit, ultrasit e Valencias dhe Barcelonës përplasen në rrugë

Përballja e sotme midis Barcelonës dhe Valencias është shoqëruar me tensione dhe përplasje të dhunshme midis ultrasve të të dyja kampeve.

407

Jashtë stadiumit “Mestaja” tifozët fanatikë të Valencias dhe Barcelonës janë konfliktuar dhunshëm me njëri-tjetrin duke goditur me karrige, shufra, flakadanë etj. Sipas informacioneve të fundit të mediave spanjolle, është arrestuar një anëtar i ultrasve të Barcelonës “Boixos Nois”, ndërsa u identifikuan dhe 60 persona të tjerë.

Në orët e ardhshme, pritet të kryhen arrestime të shumta nga të dyja kampet e ultrasve të Valencias (Yomus) dhe Barcelonës (Boixos Nois).

Pamjet e filmuara nga mediat iberike janë përhapur me shpejtësi në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com