VIDEO EPIKE/ Lojtari në Maqedoninë e Veriut fut dy topa në fushë të ngatërrojë kundërshtarin, por e pëson vetë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 23, 2020 | 19:20

FB Kosova & Rajoni Lajmi i fundit Video

VIDEO EPIKE/ Lojtari në Maqedoninë e Veriut fut dy topa në fushë të ngatërrojë kundërshtarin, por e pëson vetë

Një episod shumë i veçantë  dhe i pa par ëmë parë, ka ndodhur ditën e sotme në ndeshjen mes Makedonija Gjorçe Petrol-Akademija Pandev.mak

Në minutën e 64’, lojtarët e Akademija Pandev fitojnë një rivënie anësore, të cilën e kryejnë me shpejtësi. Megjithatë për ta nisur lojën shkojnë dy lojtarë, teksa njëri e nis topin, atij tjetrit i ngel topi në dorë.

Ky i fundit futet në fushë me topin në dorë dhe në një moment përpiqet të ngatërrojë kundërshtarin, duke hedhur dy topa në fushë. Por, ndodhi ajo që nuk e priste asnjeri.MAKK

Në vend që të ngatërronte kundërshtarin, lojtari u ngatërrua vetë. Ndeshja përfundoi me fitoren 1-0 të Makedonija GP.

Për më shumë shikoni videon me episodin e veçantë:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com