VIDEO/ Liverpul fiton në transfertë dhe tani i ka sytë nga…Londra

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 23, 2022 | 17:24


VIDEO/ Liverpul fiton në transfertë dhe tani i ka sytë nga…Londra

Liverpul ka fituar 1-3 në transfertë ndaj Kristal Palas. Ekipi i Jurgen Klop mori një fitore të rëndësishme dhe shkëputet përkohësisht nga vendi i tretë.

liverpul

Golat për të kuqtë u shënuan nga Van Dajk dhe Çamberlein në pjesën e parë, ndërsa golin e tretë e shëno Fabinjo me penallti në fundin e ndeshjes, Golin e vetëm për vendasit e shënoi Eduard.

Me këtë fitore Liverpul shkon në kuotën e 48 pikëve në vendin e dytë, 4 pikë më shumë se Çelsi që do të luajë një ndeshje të vështirë ndaj Totenhemit.

Nëse keni vështirësi për të parë videot duke u futur nga Facebook, ju lutem lexoni lajmet duke u futur nga faqja e web KËTU ose aplikacioni i Panorama Sport.

KRISTAL PALAS-LIVERPUL 1-3

55’ Eduard/ 8’ Van Dajk, 32’ Çamberlein, 90’ Fabinjo

ARSENAL-BËRNLEI 0-0

LEISTER SITI- BRAJTON 1-1

46’ Daka/ 82’ Uellbek

PANORAMASPORT.AL