VIDEO/ Lista zyrtare, trajneri i Spanjës i fton lojtarët nga “Whats App”-i

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 21, 2018 | 15:15

VIDEO/ Lista zyrtare, trajneri i Spanjës i fton lojtarët nga “Whats App”-i

Trajneri i Spanjës, Lopeteg bëri publike ditën e sotme listën zyrtare për Botërorin “Rusi 2018”. Mënyra se si ai i lajmëroi lojtarët e përzgjedhur ishte tepër speciale.

spanja

51-vjeçari hapi një grup në “Whats App” dhe i shtoi të gjithë lojtarët 1 e nga 1. Trajneri zgjodhi të parin kapitenin Serxhio Ramos, ndërsa pas ti Andres Iniestën, e kështu të gjithë me radhë.

Videoja ku Lopeteg shfaqej i ulur në zyrë duke përzgjedhur lojtarët u publikua nga Federata Spanjolle e Futbollit në faqen zyrtare në “Twitter”.

www.minuta90.com