VIDEO/ Leverkusen i Xhakës me hap kampioni, bind edhe Shtutgarti. Ja të gjitha rezultatet e dueleve të Bundesligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2023 | 17:27

VIDEO/ Leverkusen i Xhakës me hap kampioni, bind edhe Shtutgarti. Ja të gjitha rezultatet e dueleve të Bundesligës

Kanë përfunduar ndeshjet e vlefshme për javën e 6-të në Bundesligën gjermane.DFHFH

Bajer Leverkuseni ka fituar sërish, kësaj herë në transfertën ndaj Mainzit. Skuadra e Xhakës ka triumfuar me rezultatin 3-0. Golat u shënuar nga Berg, Grimaldo dhe Hofman.

AUTOGOLI I BERG (VIDEO)

GOLI I GRIMALDO (VIDEO)

GOLI I HOFMAN (VIDEO)

Edhe Shtutgarti ka triumfuar në transfertën me Këlnin, me rezultatin 2-0. Undav u bë heroi i skuadrës duke shënuar dygolësh. Volsburgu ka fituar ndaj Eintraktit po ashtu edhe Heidenheim ndaj Union Berlinit.

REZULTATET

MAINZ 0-3 BAJER LEVERKUSEN

KËLN 0-2 SHTUTGART

HEIDENHEIM 1-0 UNION BERLIN

VOLSBURG 2-0 EINTRAKT FRANKFURT

BOKUM 1-3 BORUSIA MYNSHENGLADBAH

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"