VIDEO/ LeBron del pa asnjë fitore, Jokiç me shokë çojnë Denver Nagets në finalen e madhe të NBA

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 23, 2023 | 10:35

VIDEO/ LeBron del pa asnjë fitore, Jokiç me shokë çojnë Denver Nagets në finalen e madhe të NBA

Denver Nagets është finalistja e parë e NBA, pasi mundi dhe në ndeshjen e katërt Los Anxhelos Lejkërs me rezultatin e ngushtë, 111-113.

denver nagets

Nagets, të cilët i kishin fituar tre ndeshjet e para, nuk gabuan as në të katërtën për t’i mbyllur llogaritë sa më shpejt.

Ylli i kësaj sfide ishte LeBron Xhejms me 40 pikë, 9 asiste dhe 10 topa në tabelë, të cilat nuk mjaftuan për t’i dhënë fitoren e parë Lejkërsave në finalen e Perëndimit dhe për të mbajtur deri në fund shpresën gjallë.

Tashmë Denver Nagets do të presin dhe finalistin e dytë, që do të jetë një mes Majemi Hit dhe Boston Sëlltiks, me Hit që kryesojnë serinë e finaleve të Lindjes me rezultatin 3-0.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"