VIDEO/ Lampard me “dhimbje koke”, futbollisti i Çelsit ndëshkohet me karton të kuq në pjesën e parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 20, 2020 | 18:36


VIDEO/ Lampard me “dhimbje koke”, futbollisti i Çelsit ndëshkohet me karton të kuq në pjesën e parë

Çelsi e ka mbyllur pjesën e parë të supersfidës ndaj Liverpulit me 10 lojtarë. Në minutën e 45+1’, mbrojtësi i bluve, Kristensen është ndëshkuar me karton të kuq, për ndërhyrje të gabuar ndaj Mane, pas një kundërsulmi.

Kristiansen

Fillimisht gjyqtari e ndëshkoi me karton të verdhë danezin, por pas konsultës me VAR-in, e përjashtoi nga loja, duke e ndëshkuar me masën displinore karton i kuq.

Kristiansen Mane

Liverpuli ishte dominues në pjesën e parë, ndërkohë që situatë është vështirësuar ndjeshëm për trajnerin Lampard, i cili në fragmentin e dytë të ndeshjes, duhet t’i bëjë llogaritë me 10 lojtarë, për të dalë qoftë edhe me 1 pikë nga kjo përballje.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com