VIDEO/ Lajpcigu dhuron spektakël dhe kap vendin e dytë, ja të gjitha rezultatet në Bundesligë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 9, 2019 | 17:26


VIDEO/ Lajpcigu dhuron spektakël dhe kap vendin e dytë, ja të gjitha rezultatet në Bundesligë

Kanë përfunduar pesë sfidat që nisën në orën 15:30 në Bundesligën gjermane, aty ku bie në sy fitorja e Lajpcigut, në transfertë ndaj Hertës së Berlinit.

dhdhd

Lajpcigu ka reaguar shumë mirë, pas golit të pësuar në minutën e 32-të, dhe ka arritur të përmbysë shifrat, duke arritur në rezultatin final 2-4.  Verner x2 , Sabitzer dhe Kempl, kanë qenë autorët e golave për miqtë. Ndërkaq me këtë trepikësh, Lajpcigu ka shkuar në kuotën e 21 pikëve, në vendin e dytë.

Në një barazim spektakolar janë ndarë Shalke dhe Dyseldorf, që kanë shënuar 6 gola dhe kanë marrë vetëm nga një pikë.

Ndërsa Unioni i Berlinit ka fituar ndaj Maincit me rezultatin 1-3.

Skuadra e Gjasulës, Paderborni ka humbur nga Augsburgu 0-1, me mesfushorin shqiptar që humbi penallti.

Rezultatet e sotme:

Herta Berlin-Lajpcig 2-4

Mainc- Union Berlin 2-3

Paderborn- Augsburg 0-1

Shalke- Dyseldorf 3-3

Bajern- Dortmund 18:30

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com