VIDEO/ Kualifikimi i Milanit në 1/8-at e Champions-it, shikoni festën elektrizuese të tifozëve me lojtarët në “San Siro”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 2, 2022 | 23:12

VIDEO/ Kualifikimi i Milanit në 1/8-at e Champions-it, shikoni festën elektrizuese të tifozëve me lojtarët në “San Siro”

Milani triumfoi 4-0 në “finalen” ndaj Salcburgut, duke u bërë ekipi i tretë italian që kualifikohet në raundin e 1/8-vë në Champions League pas Napolit dhe Interit. Oliver Zhiru ishte ylli i mbrëmjes në “San Siro” me një dygolësh dhe dy asiste, teksa pati festë edhe për Kruniç dhe Mesias.

festa

Kuqezinjtë e Stefano Piolit dominuan kampionët e Austrisë në një “San Siro” plot, teksa një festë legjitime shpërtheu pas vërshëllimës së gjyqtarit.

Futbollistët dhe stafi kuqezi shkoi poshtë tribunës së ultrasve, për të festuar këtë moment fantastik, që kishin 8 vite që po e prisnin.