VIDEO/ Kroacia në finale, shikoni festën e “çmendur” në Zagreb

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 11, 2018 | 22:46

VIDEO/ Kroacia në finale, shikoni festën e “çmendur” në Zagreb

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe Manxukiç. Ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier.

sfsfsf

Pas këtij kualifikimi një festë madhështore ka shpërthyer në Zagreb. Për më tepër shikoni pamjet.


www.minuta90.com