VIDEO/ “Kosova është Serbi”, tifozët çek provokojnë “Dardanët”! Shikoni çfarë po ndodh në Plzen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 14, 2019 | 18:32


VIDEO/ “Kosova është Serbi”, tifozët çek provokojnë “Dardanët”! Shikoni çfarë po ndodh në Plzen

Nuk kanë munguar incidentet në prag të sfidës Çeki-Kosovë, e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Mediat kosovare raportojnë se rreth 20 tifozë vendas janë afruar te hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës në Plzen duke brohoritur “Kosova është Serbi”.

Tifozet cek

“KTV” raporton se policia çeke ka larguar shpejtë këta persona për të mos lejuar përplasje me tifozët e Kosovës. “Dardanët” po qëndrojnë afër hotelit ku janë futbollistët e Kosovës. Afër tyre ka shumë policë.

auto_policia1573749164

Ceket

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com