VIDEO/ Klaus Gjasula në versionin “raketa”, mesfushori shqiptar i befason të gjithë me shpërthimin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 25, 2020 | 23:40


VIDEO/ Klaus Gjasula në versionin “raketa”, mesfushori shqiptar i befason të gjithë me shpërthimin

Hamburgu i Klaus Gjasulës mori fitoren e pestë radhazi në kategorinë e dytë të futbollit gjerman duke mundur me rezultatin 3-1 Vurzburgun në shtëpi. Mesfushori kuqezi ishte njëri prej kontribuesve kyç në realizimin e golit të tretë të “Dinosaurëve”.
klaus
Pasi i gjithë ekipi kundërshtar ishte hedhur i gjithi në zonën e Hamburgut në një goditje këndi, ekipi i Gjasulës nis një kundërsulm. 31-vjeçari shkëputet me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe pasi kap topin dhe e kontrollon me siguri ia pason shokut të skuadrës Libold, i cili vulos fitoren 3-1.

Sprinti i Gjasulës është regjistruar dhe përhapur në rrjetet sociale duke habitur dhe komentatorin gjerman të takimit.

Hamburgu e ka nisur mjaft mirë sezonin në Bundesligën 2 duke fituar 5 takimet e para të kampionat. Në këtë mënyrë, ata konfirmohen si pretendent për t’u ngjiturën në elitën e futbollit gjerman.

GJASULA on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com