VIDEO/ Kavani “show”, Junajtid përmbysje dramatike në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2020 | 23:45


VIDEO/ Kavani “show”, Junajtid përmbysje dramatike në kampionat

Mançester Junajtid ka arritur një përmbysje dramatike në kampionat me rezultatin 2-3 ndaj Sauthemptonit. “Djajtë e Kuq”, ishin në disavantazh të 2 golave në pjesën e parë, teksa arritën të shënonin 3 herë në pjesën e dytë.

Kavani

Heroi i sfidës ishte padyshim uruguaiani, Edison Kavani. I hedhur nga stoli në pjesën e dytë, sulmuesi realizoi dopietë në minutat 74 dhe 90+2’ si dhe asistoi në minutën e 60-të te goli i shënuar nga Bruno Fernandez.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/