VIDEO/ Kategoria e Parë, Grupi B/ Lushnja fiton me përmbysje derbin e Myzeqesë, ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 14, 2019 | 20:58


VIDEO/ Kategoria e Parë, Grupi B/ Lushnja fiton me përmbysje derbin e Myzeqesë, ja të gjitha rezultatet

U luajtën në orën 13:00, 3 sfidat e vlefshme për Grupin B të Kategorisë së Parë, ku nuk munguan rezultatet surprizë.

bandicam 2019-12-14 13-33-20-618

Padyshim që e gjithë vëmendja ishte te derbi i Myzeqesë mes Lushnjës dhe Apolonisë, vendasit e Ilir Gjylës, arritën të triumfonin me rezultatin 2-1, ndërkohë 2 sfidat e tjera ajo mes Turbinës dhe Shënkollit si dhe Iliria – Pogradeci, përfunduan në barazim.

bandicam 2019-12-14 14-06-58-107

REZULTATET:

TURBINA-SHËNKOLLI 1-1

Jaupi 83′ / Kryemadhi 78′ 

LUSHNJA-APOLONIA 2-1

Canka 37′, Mezini 51′ / Gjata 33′ 

ILIRIA-POGRADECI 0-0

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com