VIDEO/ Kampioni i parë i Ligës së Konferencës shpallet në Tiranë, emri i Romës shkruhet në trofeun më të ri në Europë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2022 | 23:27


VIDEO/ Kampioni i parë i Ligës së Konferencës shpallet në Tiranë, emri i Romës shkruhet në trofeun më të ri në Europë

Roma arriti një fitore fantastike përballë Fejnordit në stadiumin “Arena Kombëtare” në Tiranë, ku një gol i shënuar nga Zaniol, i vetmi për këtë sfidë, vendosi përballjen.

bandicam 2022-05-25 23-01-03-944

Me këtë fitore, verdhekuqtë bëhen të parët që arrijnë të triumfojnë në këtë kompeticoin dhe kështu emri i parë që shkruhet në trofeun e Ligës së Konferencës është kështu i vetë Romës.

 

PANORAMASPORT.AL