VIDEO/ Juventusi lë me pasoja Napolin, Verona i jep “leksion” me përmbysje ekipit të Gatuzos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 24, 2021 | 17:06


VIDEO/ Juventusi lë me pasoja Napolin, Verona i jep “leksion” me përmbysje ekipit të Gatuzos

Humbja në finalen e Superkupës së Italisë ka krijuar pasoja negative psikologjike te Napoli. Të kaltërit u mposhtën me rezultatin 3-1 nga Verona duke mos arritur të parakalonte Juventusin dhe Atalantën në renditje.
b93c93bc849dc5a6bafe536364ff8a54o2
Edhe pse ekipi i Xhenaro Gatuzos e zhbllokoi sfidën për 1 minutë nëpërmjer Irving Lozanos, miqtë verdheblu ditën si ta përmbysnin ndeshjen. Dimarko barazoi në minutën e 34-rt, ndërsa në pjesën e dytë Barak dhe Zakanji shfrytësuan plogështinë e mbrojtjes napolitane duke shkundur rrjetën dhe dy herë të tjera. Mbrojtësi i Shqipërisë Elseid Hysaj u aktivizua 90 minuta në këtë takim.

Pas javës së 19-të, Napoli renditet në vendin e gjashtë me 34 pikë, 2 më pak se Juventusi dhe Atalanta dhe 3 më pak se Roma në vendin e tretë.

FT| VERONA-NAPOLI 3-1
Golat: Dimarko 34’, Barak 62’, Zakanji/ 1’ Lozano

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

Panorama Sport