VIDEO/ Junajtid përmbys përkohësisht, por Çelsi shpëton takimin në frymën e fundit

Postuar: Tetor 20, 2018 | 15:29

Ka përfunduar në barazim 2-2 kryendeshja e javës mes Çelsit dhe Junajtid. Një takim i luftuar ashtu siç dhe pritej. Ka qenë skuadra e Sarrit ajo që ka kontrolluar lojën, por Murinjo është treguar cinik.

44cf3656938cf4e5484871969b4648aec2

Serinë e goalve e ka hapur Rudiger pas një topi të ardhur nga goditja e këndit. Me këtë rezultat është mbyllur edhe pjesa e parë. Më pas u duk se Martial do të merrte petkun e heroit kur përmbysi rezultatin, fillimisht me golin në të 55-tën dhe më pas përsëri në minutën e 73-të. Megjithatë Barkli ka arritur të shënoi një gol në minutën e 96-të të takimit duke shpëtuar ekipin e tij nga humbja.