VIDEO/ Junajtid “ngec” në shtëpi ndaj Evertonit, Totenhemi triumfon në frymën e fundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 15, 2019 | 16:57


VIDEO/ Junajtid “ngec” në shtëpi ndaj Evertonit, Totenhemi triumfon në frymën e fundit

Janë mbyllur para pak minutash  2 ndeshjet e Premier Ligës, të vlefshme për xhiron e 17-të.MAN

Nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 Mançester Junajtid ndaj Evertonit, brenda në “Old Trafford”.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e miqve, falë një autogoli nga Lindelof në minutën e 36’. Pjesa e dytë nisi me “Djajtë e Kuq” përpara, të cilët e kërkonin me ngul golin e barazimit. Pikërisht atë e gjetën në minutën e 77’, teksa Grinud shënoi pas një asiti të marrë nga Daniel Xhejms.

Ka triumfuar me rezultatin 2-1 Totenhemi, të cilët mposhtën në transfertë Uolvesin. Ishin pikërisht “Spërsat” të cilët kaluan të parët në avantazh, teksa në minutën e 8’, Lukas Moura shënoi një gol shumë të bukur, nga një pozicion pothuajse të pamundur. Traore në minutën e 67’, shënoi një supergol duke barazuar shifrat. Ishte Vertongaen që shënoi golin e fitores për ekipin e Murinjos, teksa realizoi në minutën e 91’, duke i dhënë ekipit ët tij një fitore shumë të rëndësishme.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com