VIDEO/ Junajtid në krizë, Brentfordi i Strakoshës i turpëron duke i mposhtur me katër gola

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 13, 2022 | 20:25


VIDEO/ Junajtid në krizë, Brentfordi i Strakoshës i turpëron duke i mposhtur me katër gola

Mançester Junajtid ka regjistruar humbjen e dytë radhazi në këtë sezon, me “Djajtë” që janë mposhtur nga Brentfordi me rezultatin 0-4 në transfertë.

ronaldo meguajer

Skuadra e Ten Hag u “shpërfytyrua” që në pjesën e parë duke pësuar katër gola për 35 minuta, me vendasit që ditën të ruanin avantazhin dhe në pjesën e dytë të sfidës.

Portieri i Kombëtares, Thomas Strakosha nuk e nisi si titullar sfidën me Brentfordin që regjistroi kështu një sukses të rëndësishëm në shtëpi.

REZULTATI FINAL:                

Brentford-Junajtid 4-0

Dasilva 10’, Jensen 18’, Me 30’, Mbeumo 35’

GOLAT:

GOLI I MBEUMO:

GOLI I ME:

GOLI I JENSEN:

GOLI I DASILVA

PANORAMASPORT.AL