VIDEO/ Jokiç dhe Nagets vazhdojnë marshimin në Perëndim, pesë skuadra sigurojnë “playoff”-in e NBA

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 11:30

VIDEO/ Jokiç dhe Nagets vazhdojnë marshimin në Perëndim, pesë skuadra sigurojnë “playoff”-in e NBA

NBA po shkon drejt fazës “playoff”, me vetëm disa ndeshje të mbetura për t’u luajtur dhe deri tani 5 skuadra kanë arritur ta sigurojnë atë.

jokic

Pretendeti kryesore për t’u shpallur kampion këtë vit është Denver Nagets, me në krye basketbollistin serb Nikola Jokiç, i cili në ndeshjen e fundit përballë Uizards shënoi 31 pikë, 7 asiste dhe 12 topa në tabelë.

Po në Konferencën e Perëndimit arriti të siguronte fazën “playoff” edhee Memfis Grizlis, që mundi me rezultatin 130-125 Hjuston Rokets.

798798

Në Konferencën e Lindjes shkëlqeu Miluoki Baks, me në krye Janis Antetokunmpo. Basketbollisti grek shënoi 31 pikë, 2 asiste dhe 14 topa në tabelë në fitoren 130-94 të Baksave kundër San Antonio Spërs.

Së bashku me Miluokin, fazën “playoff” në Lindje e siguruan edhe Boston sëlltiks me Filadelfia 76ers.

8798798

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"