VIDEO/ Jo vetëm Ibrahimoviç, SHBA “çmendet” nga perla e Uejn Runit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 16, 2018 | 17:29

VIDEO/ Jo vetëm Ibrahimoviç, SHBA “çmendet” nga perla e Uejn Runit

Nuk është vetëm Zlatan Ibrahimoviç ai që di të mahnitë amerikanët. Tashmë edhe Uejn Runi është kthyer në një lojtar i cili ka bërë për vetë të gjithë ndjekësit e futbollit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke bërë disa paraqitje të shkëlqyera.

NINTCHDBPICT000426908913-768x512

Pas spektaklit që dhuroi në minutat shtesë në ndeshjen e kaluar me skuadrën e tij, duke thyer një kundërsulm dhe duke dhënë një asist, tashmë ai ka shënuar “perlë” nga goditja e dënimit. Skuadra e ish-yllit të Mançester Junajtidit ka arritur të fitojë me rezultat 4-1. Anglezi hapi serinë e golave në këtë ndeshje, ndërsa në pjesën e dytë shënoi dhe golin e tij të dytë.

www.minuta90.com