VIDEO/ Jo vetem festë, plas grushti mes shqiptarëve dhe serbëve në Zvicër pas ndeshjes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 3, 2022 | 21:54

VIDEO/ Jo vetem festë, plas grushti mes shqiptarëve dhe serbëve në Zvicër pas ndeshjes

Ndeshja e fundit në fazën e grupeve në Botërorin e Katarit mes Serbisë dhe Zvicrës përfundoi me fitoren e “helvetëve”.

Collage Maker-03-Dec-2022-08.53-AM

Ata i mposhtën me rezultatin 2-3 duke u kualifikuar në fazën e 1/16.

Por pas ndeshjes, fitorja është festuar edhe në rrugët e Zvicrës. Mes festës gjithashtu ka pasur edhe momente tensioni.

Në një video që qarkullon në internet shihen provokime dhe pastaj nis sherri mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbë.

PANORAMASPORT.AL