VIDEO/ Ja si Zidan u dha zemër lojtarëve të Realit përpara penalltive: Jemi më të mirë se ata

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 13, 2020 | 21:50


VIDEO/ Ja si Zidan u dha zemër lojtarëve të Realit përpara penalltive: Jemi më të mirë se ata

Triumfi i Real Madridit në finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Atletiko Madridit nuk pati vetëm meritën e portierit Tibo Kurtua dhe mesfushorit Fede Valverde, por dhe të teknikut Zinedin Zidan.

Guardiola-is-the-best-technician-in-the-world-Zinedine-Zidane.img

Përveç sukses absolut në finale, ku nuk ka humbur asnjë në karrierë në rolin e trajnerit, Zizu karikoi maksimalisht madrilenët pas përfundimit të kohës së rregullt të takimit.

Media e huaja zbuluan mesazhin që francezi i dërgoi ekipit gjatë pushimit përpara zhvillimit të 30 minutave shtesë.

“Jemi më të mirë se ata (Atletiko Madrid). Mbi të gjitha, jemi më të fortë”, iu drejtua Zidan ekipit.

Këto fjalë inkurajuese e bënë ekipin t’ia dilte të fitonte Superkupën e Spanjës nga pika e bardhë e penalltisë, ku “Los Blancos” nuk gabuan në asnjë prej goditjeve.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com