VIDEO/ Italia “ngec” përballë Polonisë, Rusia vazhdon të surprizojë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 22:35

VIDEO/ Italia “ngec” përballë Polonisë, Rusia vazhdon të surprizojë

U luajtën ditën e sotme, të tjera ndeshje në të gjitha ligat e kompeticionit më të ri që luhet për disa bileta në Europianin 2020, Liga e Kombeve. Kështu, në Ligën A, Italia u ndal vetëm në një barazim 1-1, në shtëpi ndaj Polonisë.

italia bonuci

Ishte lojtari i Napolit, Zielinski, që ndëshkoi “axurrët” në pjesën e parë, por më pas, ekipi i Mançinit vetëm sa barazoi në të dytën, falë një penalltie të Zhorzhinjos.

Në Ligën B, Rusia fitoi në transfertë ndaj Turqisë, me gola të Dziubës dhe Çerishev, ndërkohë që për turqit nuk mjaftoi goli i Aziz.

Ishujt Faroe, që janë edhe në grup me Kosovën, fituan pastër ndaj Maltës, me shifrat 3-1. Më poshtë, rezultatet e plota të të gjitha ndeshjeve të mbrëmjes së sotme.

 

LIGA E KOMBEVE

Liga A

Itali-Poloni 1-1

GOL: Zhorzhinjo pen. 78′ / Zielinski 40′

Zhorzhinjo pen. 78′

Zielinski 40′

 

Liga B

Turqi-Rusi 1-2

GOL: Aziz 41′ / Çerishev 13′, Dziuba 49′

Liga C

Lituani-Serbi 0-1

GOL: Tadiç pen. 38′

Rumani-Mali i Zi 0-0

Shqipëri-Izrael 1-0

GOL: Xhaka 55′

Liga D

Ishujt Faroe-Maltë 3-1

GOL: Edmundson 31′, Joensen 38′ , Hanson 52′ / Mifsud 42′

 


www.minuta90.com