VIDEO/ Ish-sulmuesi i Milanit nuk e ka humbur klasin, realizon gol “alla Van Basten”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 30, 2018 | 11:41

VIDEO/ Ish-sulmuesi i Milanit nuk e ka humbur klasin, realizon gol “alla Van Basten”

Sulmuesi iitalianin, i cili ka qenë pjesë e Milanit në “Champions Leauge”-n e fundit që ka fituar, Alberto Xhilardinjo, vahdon të shënojë gola aty ku luan. Kësaj radhe nuk ka shënuar gol, por një supergol nga një silurë e tipit Van Basten.

hghg

Xhilardino po luan me ekipin e Serisë B, Spezian. Sulmuesi 35-vjecar ka shënuar dy gola në fitoren e djeshme të Spezias ndaj Citadelës. Por, njëri prej golave ishte fantastik. Xhilardinjo goditi një top që po vinte nga një pasim i gjatë në ajër dhe sfera u ndaj në rrjetë. Një silurë e vërtetë që ngjan shumë me golin e shënuar nga legjenda e Milanit, Van Basten.

www.minuta90.com