VIDEO/ Interi qesharak, e mposht edhe Sasuolo

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 14, 2017 | 14:46

VIDEO/ Interi qesharak, e mposht edhe Sasuolo

Seria negative e Interit duket se nuk ka fund. As shkarkimi i Piolit nuk i ka bërë punë skuadrës zikaltër. Ka qenë Sasuolo kundërshtari i radhës që ka mposhtur zikaltërit me rezultatit 1-2.

Inter's Ivan Perisic reacts during the Italian Serie A soccer match Inter FC vs US Sassuolo at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 14 May 2017. ANSA/MATTEO BAZZI

Ky mund të quhet me plot gojë një nga sezonet më të dështuar të Interit. Vetëm 1 pikë në 5 ndeshjet e fundit dhe vendi i 8 në renditje tregon mesë miri gjendjen e kësaj skuadre.

icardi

Në sfidën e sotme ekipi u drejtua nga trajneri i të rinjve, Veki. Sasuolo kaloi në epërsi në minutën e 36 me anë të sulmuesit Iemelo duke e mbyllur pjesën e parë në avantazh 0-1.

veki

Me fillimin e pjesës së dytë ka qenë përsëri sulmuesi italian Iemelo, i cili në minutën e 50 dyfishoi rezultatin. Interi provoi ta rihapë takimin me golin e italo-brazilianit Eder në minutën e 70 por nuk ia doli të shënonte gol tjetër.

www.minuta90.com