VIDEO/ Interi hakmerret ndaj Napolit, golat e Dambrozios dhe Lautaros e mbajnë në vendin e dytë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 28, 2020 | 23:52


VIDEO/ Interi hakmerret ndaj Napolit, golat e Dambrozios dhe Lautaros e mbajnë në vendin e dytë

 Interi ka triumfuar ndaj Napolit me rezultatin 2-0, duke u hakmarrë pas eliminimit nga gjysmëfinalja e Kupës. Golat e Dambrozios dhe Lautaro Martinez, i siguruar 3 pikë mjaft të rëndësishme për vendin e dytë skuadrës zikaltre, 1 javë para fundit të kampionatit.

Dambrosio

Pavarësisht rasteve të shumta të prodhuara, të besuarit e Gatuzos, nuk arritën të gjenin dot rrugën e rrjetës. Titullar në këtë ndeshje ishte dhe mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, i cili bëri një paraqitje relativisht të mirë.

bandicam 2020-07-28 23-23-34-992

Kujtojmë që në javën e fundit të kampionatit, Interi do të përballet me Atalantën në transfertë ku do të vendoset se cila do të jetë skuadra që do të renditet në vendin e dytë, ndërkohë që Napoli pret Lacion në shtëpi.

FT: INTER-NAPOLI 2-0

Dambrozio 11′, Martinez 74′

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER (3-4-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Bastoni; Candreva, Brozovic, Barella, Biraghi; Borja Valero; Lukaku, Sanchez. Trajner: Konte
NAPOLI (4-3-3): Meret; Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Elmas, Demme, Zielinski; Politano, Milik, Insigne. Trajner: Gatuzo.
GJYQTAR: Valeri

fORMACIONET ZYRTARE

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/