VIDEO/ INTER MADHËSHTOR! Konte “leksione” Pirlos, zikatërit thyejnë kampionët e Juves pas… 5 vitesh

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 18, 2021 | 0:01


VIDEO/ INTER MADHËSHTOR! Konte “leksione” Pirlos, zikatërit thyejnë kampionët e Juves pas… 5 vitesh

Interi madhështor! Skuadra e Antonio Kontes ka mposht Juventusin pas plot 5 vitesh! Zikaltërit arritën të triumfonin në derbin e Italisë, me rezultatin 2-0, duke bindur në të dy fragmentet e lojës, përballë bardhezinjve, thujse inekzistentë. 

Barela Inter

Një ish si Arturo Vidal, hapi serinë e golave në minutën e 12-të të sfidës. Kiliani goditi saktë me kokë, pas asistit fantastik nga Barela. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë 1-0 të zikaltërve, ndërkohë që në pjesën e dytë, ishte vetë Barela, ai që vulosi triumfin, me golin e realizuar në minutën e 52-të.

Inter Vidal

Me ketë fitore, Interi është ngjitur në kuotën e 40 pikëve, po aq sa kryesuesit e Milanit, që do të përballen ditën e hënë në transfertë ndaj Kaljarit. Ndërkohë në krahun tjetër, humbja e sotme, bën që diferenca mes Juves dhe Interit të thellohet në plot 7 pikë. Bardhezinjtë e Andrea Pirlos, duke shumë larg shkëlqimit të sezoneve të fundit.

FT: INTER-JUVENTUS 2-0

Vidal 13′, Barela 52′

GOLI I DYTË I REALIZUAR NGA BARELA: 

RASTI I SHPËRDORUAR ME PORTËN BOSH I LAUTARO MARTINEZ: 

GOLI I PARË I ARTURO VIDALIT: 

GOLI I ANULUAR I KRISTIANO RONALDOS NË MINUTËN E 11-TË, PËR POZICION JASHTË LOJE: 

 

FORMACIONET ZYRTARE

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Lukaku, Lautaro Martinez.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonuçi, Chiellini, Frabotta; Chiesa, Rabiot, Bentancur, Ramsey; Morata, Ronaldo.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/