VIDEO/ Inati pas humbjes, shikoni çfarë i bëri tifozi anglez një gazetari

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 19:36

VIDEO/ Inati pas humbjes, shikoni çfarë i bëri tifozi anglez një gazetari

Anglia u eliminua nga Kupa e Botës, pas humbjes që mori nga Kroacia. U deshën plot 120 minuta lojë që ndeshja të përfundonte me rezultatin 2-1 në favor të kroatëve. Pas humbjes të shumtë kanë qenë gazetarët që transmetonin “live” atmosferën e krijuar nga humbja për tifozët anglez.

gazear

Ndërkohë ka qenë gazetari Loid Bur i cili është bërë pre e një veprimi aspak të hijshëm nga një tifoz anglez. Ai ishte duke transmetuar atmosferën ndërkohë që një tifozë i është afruar dhe i ka hedhur birrë në fytyrë. Kështu FIFA ka hapur një hetim për Anglinë në lidhje me sjelljen e pahijshme të tifozit. Nuk mjaftoi humbja por Anglia tani do të përballet edhe me ndonjë gjobë të mundshme nga FIFA.


www.minuta90.com