VIDEO/ I përhershmi Leo Mesi, e majta e “pleshtit” thyen Atletikon dhe i jep fitoren Barçës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 1, 2019 | 22:55


VIDEO/ I përhershmi Leo Mesi, e majta e “pleshtit” thyen Atletikon dhe i jep fitoren Barçës

Barcelona arriti të dilte triumfuese nga ndeshja e javës së 15-të në La Liga, në fushën e Atletiko Madrid.

mesi atletiko

Katalanasit fituan jo me pak vështirësi, vetëm në fund me rezultatin 0-1, falë golit mjaft të bukur të Leo Mesit.

Pjesa e parë ishte e balancuar, me raste nga të dyja ekipet, por në fund 45 minutat mbaruan me rrjeta të paprekura. Në minutën e 61-të, ishte Mesi që detyroi Oblak të bënte nëj pritje fantastike, ndërkohë që edhe Ter Shtegen i mohoi golin Angel Korreas në minutën e 72-të.

Gjithsesi, në minutën e 86-të, e gjithë skena ishte për Lionel Mesin, me argjentinasin që pasi kombinoi me Suarezin para zone, lëshoi të majtën në cepin e portës, duke e bërë të pakapshëm për Oblak.

Në fund, Barça arriti fitoren, duke shkuar në vendin e parë në klasifikim, në kuotën e 31 pikëve, po aq sa Reali, dhe me ekipet që ende kanë pa zhvilluar një “El Classico” të prapambetur.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/