VIDEO/ I kapi frenat kundërshtarit, garuesi jep dorëheqjen nga MotoGp2

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 11, 2018 | 14:57

VIDEO/ I kapi frenat kundërshtarit, garuesi jep dorëheqjen nga MotoGp2

E gjithë bota e MotoGP-së dhe jo vetëm i doli kundër Romano Fenatit për veprimin e bërë në garën e fundit. “Me kampionatin e kam mbyllur, nuk do të rikthehem kurrë më”, edhe pse momenti i gjaknxehtësisë kishte kaluar dhe mendohej se piloti i ri ia jepte vetes një mundësi të dytë. 

dfgvd

“Nuk është më bota ime, ka shumë padrejtësi. Gabova është e vërtetë dhe iu kërkoj falje të gjithëve. Doni të shihni helmetën dhe kostumin tim?  Ka një shirit të gjatë zi: Është goma e Manzi, ai më sulmoi tre herë dhe ai mund  të më vriste. Kështu që mendova, tani po i bëj të njëjtën gjë, të tregoj se mund të jem edhe unë “i keq” si ai. Ndoshta do ta kuptoni se çfarë do të thotë, por kurrë nuk menduar ta lëndoj atë, betohem”.

www.minuta90.com