VIDEO/ Hyka tregon klasin, bën të “vuajë” portierin me një supergol

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 14, 2018 | 11:30

VIDEO/ Hyka tregon klasin, bën të “vuajë” portierin me një supergol

Jahmir Hyka duket se nuk e humbet kollaj klasin e tij. Lojtari i cili ka dhënë një ndihmë të madhe për fitoren e Kombëtares Shqiptare ndaj Izraelit ka shënuar një gol tipik klasi në stërvitje më skuadrën e tij San Hoze.

dfjkhgodff

Ai ka marrë një krosim të bukur nga pjesa këndore e fushës dhe më pas e ka dërguar topin në rrjetë me një finte të bukur, duke e bërë portierin e skuadrës që të “vuante”. Hysaj ka qenë një lojtar vendimtar për skuadrën e tij, edhe pse nuk ka shënuar shumë gola, ai ka qenë pjesëmarrës në shumë të tillë.

bandicam 2018-09-14 10-53-41-235 on Vidnews.

 

www.minuta90.com