VIDEO/ Humbja e Fejnordit në finalen e Tiranës shkakton trazira në Roterdam, tifozët sulmojnë dyqane dhe përleshen me policinë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2022 | 0:15


VIDEO/ Humbja e Fejnordit në finalen e Tiranës shkakton trazira në Roterdam, tifozët sulmojnë dyqane dhe përleshen me policinë

Humbja e Feynoordit në finalen Tiranës ka shkaktuar zemërim të tifozëve holandezë jo vetëm në stadiumin Air Albania, por dhe në qytetin e Roterdamit.

policia roterdam

Të zemëruar nga disfata e ekipit të tyre në finalen e Conference League, tifozët e Feynoordit kanë shkaktuar kaos dhe trazira në qyetet.

Mediat e huaja raportojnë se tifozët kanë sulmuar godinat dhe dyqanet në rrugët e qytetit të Roterdamit dhe është dashur ndërhyrja e policisë për të neutralizuar situatën.