VIDEO/ Haland dhe Foden shkëlqejnë me tripletë, Siti turpëron me 6 gola Junajtid në derbin e Mançesterit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2022 | 19:53

VIDEO/ Haland dhe Foden shkëlqejnë me tripletë, Siti turpëron me 6 gola Junajtid në derbin e Mançesterit

Derbi i Mançesterit foli vetëm për Sitin, i cili mundi me rezultatin e thellë 6-3 përballë Junajtid.

haland foden

Sfida foli për “Qytetarët” që në fillim, të cilët gjetën golin e parë me Foden që në minutën e 8’. Deri në fundn të pjesës së parë, Siti shënoi dhe tre herë të tjera, me Haland dhe Foden sërish.

Në minutën e 64’, sulmuesi norvegjez shënoi tripletën e tij personale, ndërsa 9 minuta më vonë, ishte Foden që bëri të njëjtën gjë.

Nga ana tjetër, për “Djajtë e Kuq” shënuan vetëm Antoni dhe Marsial dy herë, ndërsa për Ronaldon nuk kishte asnjë minutë.

Ky ishte derbi i parë për Erik Ten Hag, i cili shkoi në mënyrën më të keqe për teknikun holandez, teksa skuadra e Guardiolës vazhdon të jetë në vendin e dytë në renditje me 20 pikë, një më pak se Arsenali.

PANORAMASPORT.AL

REZULTATI: SITI 6-2 JUNAJTID

Foden 8′, 44′, 73′, Haland 34′, 37′, 64′ / Antoni 56′, Marsial 84′ (P) 90′

RATSET KRYESORE:

-GOLI I DYTË I MARSIAL

-GOLI I PARË I MARSIAL

-GOLI I TRETË I FODEN

-GOLI I TRETË I HALAND

-GOLI I ANTONI

-GOLI I DYTË I FODEN

-GOLI I DYTË I HALAND

-GOLI I PARË I HALAND

-GJUAJTJE E DE BRYJNES

-GOLI I PARË I FODEN

FORMACIONET ZYRTARE –

MANÇESTER SITI – (4-3-3): Ederson; Uokër, Akanzhi, Ake, Kanselo; De Bryjne, Gyndogan, Bernardo Silva; Foden, Haland, Grilish. Trajner: Pep Guardiola.

MANÇESTER JUNAJTID – (4-2-3-1): De Gea; Dalo, Varan, Martinez, Malasia; MekTominej, Eriksen; Entoni, Fernandesh, Sanço; Rashford. Trajner: Erik Ten Hag.

DE

RENDITJA:

12312132

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"