VIDEO / Grupi i çmendur mbyllet me surpriza, Sevilja kthehet në turneun e preferuar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 8, 2021 | 21:54


VIDEO / Grupi i çmendur mbyllet me surpriza, Sevilja kthehet në turneun e preferuar

Grupi G i Ligës ë Kampioneve është mbyllur ashtu siç pritej me surpriza pasi skuadra më e kuotuar për të vazhduar më tej, nuk ia ka dalë. Lila dhe Salcburgu kanë prerë biletën për turin tjetër, ndërsa Sevilja është kthyer në Ligën e Europës.

ssssssss

Ndeshjet e fundit kishin kombinime nga më të ndryshmet, ku secila skuadër kishte shanse kualifikimi më tej. Por Lila bëri të qartë se kërkonte kualifikimin dhe kreun, duke shënuar shpejt ndaj Volfsburgut në transfertë e pastaj duke thelluar diferencën. Kështu, fitorja 3-1 i siguroi edhe vendin e parë në grup.

Kurse Salcburgu, përtej çdo parashikimi, ka mundur me rezultatin 1-0 Seviljen e Lopeteguit, duke prerë biletën si ekipi i dytë nga ky grup i çuditshëm e duke bërë të qartë se nuk është rastësi që tashmë po luan me rregullsi në këtë fazë të turneut.

NDESHJET

VOLFSBURG-LILË 1-3
89′ Stefen / 11′ Jillmaz, 72′ Devid, 78′ Gomes

SALZBURG-SEVIJA 1-0
50′ Okafor

asaasasasa

FORMACIONET ZYRTARE

VOLFSBURG-LILË

VOLSBURG

SALZBURG-SEVIJA

SEVIJA

RENDITJA

GR G

PANORAMASPORT.AL