VIDEO/ Goli i talentit shqiptar zhvlerësohet në minutën e 98-të, futbollistët vendas shpërthejnë në lot

Postuar: Prill 11, 2022 | 21:17

Ndeshje dramatike ajo mes Vejles dhe Viborg, e vlefshme për elitën e futbollit danez, që përfundoi në barazim 2-2. Në këtë sfidë gjeti rrugën e rrjetës dhe talenti shqiptar Arbnor Muçolli, që në minutën e 49-të, i dhuroi avantazhin e përkohshëm Vejles, teksa miqtë barazuan në minutën e 8-të shtesë, duke i “djegur” festën vendasve.

Lojtari

Në përfundim të takimit, futbollistët e Vejles kanë shpërthyer në lot. Ekipi i Muçollit, në 24 aktualisht ndodhet në vendin e parafundit me 18 pikë në 24 ndeshje, 4 më pak se Nordsaelland i vendit të 10-të.

Për sa i përket Muçollit, ky ishte goli i katërt në kampionat për futbollistin 22-vjeçar, i cili është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Vejle.