VIDEO/ “Goli i sezonit”, UEFA publikon kandidaturat zyrtare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 14, 2018 | 16:22

VIDEO/ “Goli i sezonit”, UEFA publikon kandidaturat zyrtare

Qeveria Europiane e Futbollit tashmë ka bërë syrtare kanditadurat që luftojnë për çmimin “Goli i sezonit”. Kështu kjo listë ka shumë emra dhe në këtë listë duket se favoriti kryesor është portugezi Kristiano Ronaldo me atë gol që ka shënuar përballë Juvetnusit në çerekfinalet e Uefa Champions League.

TOPSHOT - Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (C) overhead kicks and scores during the UEFA Champions League quarter-final first leg football match between Juventus and Real Madrid at the Allianz Stadium in Turin on April 3, 2018. / AFP PHOTO / Alberto PIZZOLI (Photo credit should read ALBERTO PIZZOLI/AFP/Getty Images)

Ajo që bie në sy është mungesa në këtë listë e Garet Bejl i cili shënoi një gol me roveshatë ndaj Liverpulit në finalen e kompeticionit më të madhe Europian për sa i përket klubeve. Ndërkohë në listën e mëposhte ndiqni kandidaturat zyrtare për fitimin e këtij çmimi.

-Lusi Bronz           (Lion 1-0 Man. Siti)
-Olga Karmona         (Zvicër 0-2 Spanjë)
-Elisandro            (Sporting 2-5 Inter)
-Eliot Embleton      (Turqi 2-3 Angli)
-Kristian Eriksen     (Irlandë 1-5 Danimarkë)
-Paulo Estrela        (Porto 5 -1 Beshiktash)
-Eva Navaro           (Gjermani 0-2 Spanjë)
-Dimitri Pajet        (Marsejë 5-2 Lajpcig)
-Gonçalo Ramos        (Slloveni 0-4 Portugali)
-Rikardinjo           (Portugali 4-1 Romani)
-Kristiano Ronaldo    (Juventus 0-3 Real Madrid)

www.minuta90.com