VIDEO/ Goli i parë në kampionatin rumun, Hoxhallari tund rrjetën në ndeshjen vendimtare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 14, 2023 | 14:14

VIDEO/ Goli i parë në kampionatin rumun, Hoxhallari tund rrjetën në ndeshjen vendimtare

Erion Hoxhallari ka lënë sot për herë të parë shenjën e tij në portën kundërshtare në një ndeshje të kampionatit rumun. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka tundur rrjetën në ndeshjen e rëndësishme që skuadra e UTA Arad ka luajtur ndaj Mioveni në transfertë.

bandicam 2023-05-14 14-07-14-362

UTA është në kërkim të pikëve pasi është në zonën e ftohtë të klasifikimit dhe po tenton që të qëndrojë përsëri në elitën e futbollit rumun. Në minutën e 63-të të sfidës, pas një goditje nga këndi, Hoxhallari përfitoi nga një dalje e gabuar e portierit kundërshtar për të çuar topin në rrjetë me një gjuajtje me kokë.

Në radhët e UTA Arad aktivizohet edhe ish-kapiteni tjetër i Tiranës, Idi Batha, si dhe ish-futbollisti i Kastriotit, Roxher, i cili ishte ai që dha asistin për golin e Hoxhallarit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"