VIDEO/ Gol spektakolar në Ligën e Konferencës, futbollisti i mrekullon të gjithë me realizimin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 3, 2022 | 23:52

VIDEO/ Gol spektakolar në Ligën e Konferencës, futbollisti i mrekullon të gjithë me realizimin

Një gol spektakolar u regjistrua në sfidën e vlefshme për turin e tretë të Ligës së Konferencës mes Rigës dhe portugezëve të Gil Viçentes e cila përfundoi me shifrat e barabarta 1-1.

811921-770x470

Në minutën e 63-të, sulmuesi uruguaian, Boselli, i mrekulloi të gjithë me realizmin, teksa pas një marrje perfekte të topit, koordinohet bukur në hyrje të zonës, ku me një gjuajtje predhë, nuk i le asnjë shans portierit kundërshtar duke tundur rrjetën. Një gol ky mjaft i bukur që ka bërë xhiron e rrjetit. Për më tepër shikoni pamjet:

PANORAMASPORT.AL