VIDEO/ Gol shqiptarësh në La Liga, Mustafi tund rrjetën pas asistit të Enis Bardhit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2021 | 14:49


VIDEO/ Gol shqiptarësh në La Liga, Mustafi tund rrjetën pas asistit të Enis Bardhit

Futbollistët shqiptarë vazhdojnë të bëhen protagonist në arenën Europiane ku kësaj radhë dy prej tyre kanë bashkëpunuar për të realizuar një gol mjaft të bukur.

bandicam 2021-11-28 14-44-36-511

Bëhet fjalë për Shkodran Mustafin dhe Enis Bardhin, dyshen shqiptare që aktivizohen te Levante në La Liga.

Ka qenë një krosim perfekt i Bardhit nga goditja e këndit që është shndërruar në gol nga Mustafi me një goditje mjaft të bukur me kokë.

Ky ishte goli i avantazhit për Levanten në sfidën ndaj Betisit. Skuadra ku bëjnë pjesë dy shqiptarët nuk po kalon një moment të mirë në La Liga duke u renditur në vendin e fundit, por kjo nuk i pengon shqiptarët të bëjnë performanca të mira.

PANORAMASPORT.AL