VIDEO/ Gol prej bomberi, Lenjani gjen rrugën e rrjetës në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 6, 2019 | 17:47


VIDEO/ Gol prej bomberi, Lenjani gjen rrugën e rrjetës në kampionat

Fantastik Ermir Lenjani! Futbollisti i Kombëtares ka gjetur rrugën e rrjetës në sfidën e sotme ndaj Luganos!

ermir lenjani

Një gol prej bomberi të vërtet! Në minutën e 83-të, pas një harkimi nga a majta, shqiptari ka goditur saktë me kokë nga brenda zonës, duke përshëndetur rrjetën, teksa ka vendosur baraspeshën 1-1 e përkohëshme, pasi miqtë e Luganos arritën të triumfonin me rezultatin 1-2.

Ky është goli i tretë për mbrojtësin, i cili është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Sionit, teksa menjëherë pas sfidës së sotme do të vihet në dispozicion të trajnerit Edi Reja për 2 sfidat ndaj Turqisë dhe Moldavisë.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com