VIDEO/ Gol për “kartolinë”, futbollisti shqiptar nxjerr klasin nga takat e tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 1, 2020 | 20:58


VIDEO/ Gol për “kartolinë”, futbollisti shqiptar nxjerr klasin nga takat e tij

Futbollisti i Shqipërisë Albion Ademi e nisi sezonin e ri në Finlandë me një gol të jashtëzakonshëm.
ADEMI
21-vjeçari zhbllokoi takimin Ilv-Marieham në minutën e 21-ë duke realizuar një parabël të bukur ndaj kundërshtarit. Pasi vrapoi drejt zonës kundërshtare, Ademi e gjeti të vështirë të krosonte dhe harkoi topin në cepin tjetër të portës duke mos i dhënë asnëj shans portierit ta ndalte goditjen.

Megjithatë, Ademi nuk mundi ta shpëtonte skuadrën e tij Marieham nga humbja pasi vendasit triumfuan me rezultatin 4-3.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com